O mnie

Szymon Niemiec O mnie

Od 1996 roku zajmuję się wspieraniem ludzi w rozwoju osobistym. Na początku jako instruktor teatralny, następnie jako działacz społeczny, coach Metody TROP, trener, i w końcu jako psycholog i wykładowca akademicki. Moje doświadczenie w obszarze organizacji pozarządowych, ze szczególnym uwzględnieniem działalności na rzecz praw człowieka i przeciwdziałania wykluczeniom społecznym dało mi solidne podstawy do prowadzenia wsparcia i doradztwa psychologicznego. Życiowe zainteresowania i pasje stały się z kolei bazą do zajęcia się osobami w procesach tranzycji, jak również sferą dotykającą problemów transcendencji. Jestem uczestnikiem Podyplomowego Kursu Psychoterapii atestowanego przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, organizowanego przez Polski Instytut Ericksonowski. Należę do licznych organizacji pozarządowych związanych ze zdrowiem psychicznym i seksualnym, w tym do czołowych polskich i międzynarodowych organizacji zawodowych dla psychologów.
Podlegam stałej superwizji mojej pracy.
Zapraszam do gabinetu.

Moje doświadczenie zawodowe:

Collegium Humanum

Wykładowca akademicki

cze 2022 –obecnie

Wykładowca w Katedrze Psychologii

Pracownia E. Weatherwax – Szymon Niemiec

Psycholog

lut 2021 –obecnie

Własna praktyka psychologiczna.
Prowadzenie wsparcia psychologicznego, psychoterapii i diagnostyki psychologicznej.
Prowadzenie projektów edukacyjnych i naukowo badawczych.Własna praktyka psychologiczna. Prowadzenie wsparcia psychologicznego, psychoterapii i diagnostyki psychologicznej. Prowadzenie projektów edukacyjnych i naukowo badawczych.

Poradnia Zdrowia Psychicznego Harmonia LuxMED

Psycholog / Psychoterapeuta

cze 2020 –obecnie

Prowadzenie diagnozy, poradnictwa i doradztwa psychologicznego.
Prowadzenie coachingu i procesów rozwojowych.
Prowadzenie terapii dorosłych
Wsparcie psychologiczne dorosłych w języku polskim i angielskim.
Tworzenie artykułów, prezentacji i treści edukacyjnych dotyczących zdrowia psychicznego
Prowadzenie warsztatów i webinarów dotyczących zdrowia psychicznego
Prowadzenie praktyk dla studentów
Koordynacja zespołu do spraw diagnostyki niezgodności płciowejProwadzenie diagnozy, poradnictwa i doradztwa psychologicznego. Prowadzenie coachingu i procesów rozwojowych. Prowadzenie terapii dorosłych Wsparcie psychologiczne dorosłych w języku polskim i angielskim. Tworzenie artykułów, prezentacji i treści edukacyjnych dotyczących zdrowia psychicznego Prowadzenie warsztatów i webinarów dotyczących zdrowia psychicznego Prowadzenie praktyk dla studentów Koordynacja zespołu do spraw diagnostyki niezgodności płciowej

Uniwersytet SWPS

Specjalista Biura Karier

gru 2017 – mar 2021

Specjalista Biura Karier SWPS pracujący coachingowym stylem Metody TROP, z pasją kompleksowej obsługi klienta zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Kluczowe kompetencje: – Pośrednictwo Pracy – Coaching Kariery – Budowanie Badań i Narzędzi Badawczych – Znajomość CMS i CRM, – Administracja Bezpieczeństwem Informacji. – Obsługa sekretaryjna, – Organizacja i Obsługa Wydarzeń i Targów Pracy,

Stowarzyszenie Otwarte Szafy

Psycholog

mar 2020 – lut 2021

Prowadzenie psychologicznego wsparcia i konsultacji dla wolontariuszy.

Grupa TROP

Kierownik Biura Zarządu i Asystent Prezesa Zarządu

kwi 2015 – lis 2017

Zarządzanie, koordynacja i obsługa 3 całorocznych i 6 krótkoterminowych projektów szkoleniowych. Koordynacja Biura Zarządu, Obsługa biura i sekretariatu Grupy TROP, koordynacja kalendarzy i korespondencji, administracja Ośrodkiem Szkoleniowym.
Administracja Budynkiem, Obsługa sekretaryjna, Obsługa Imprez i Eventów, Zarządzanie zespołem Obsługi Klienta, Projektowanie i Zarządzanie Materiałami Szkoleniowymi, Przygotowywanie i Preprodukcja Materiałów Reklamowych, Edycja i Korekta materiałów marketingowych, opracowywanie i modyfikowanie stron opartych na CMS Joomla i WordPress, Zarządzanie wewnętrzną siecią komputerową na poziomie IT Manager i ABI.Zarządzanie, koordynacja i obsługa 3 całorocznych i 6 krótkoterminowych projektów szkoleniowych. Koordynacja Biura Zarządu, Obsługa biura i sekretariatu Grupy TROP, koordynacja kalendarzy i korespondencji, administracja Ośrodkiem Szkoleniowym. Administracja Budynkiem, Obsługa sekretaryjna, Obsługa Imprez i Eventów, Zarządzanie zespołem Obsługi Klienta, Projektowanie i Zarządzanie Materiałami Szkoleniowymi, Przygotowywanie i Preprodukcja Materiałów Reklamowych, Edycja i Korekta materiałów marketingowych, opracowywanie i modyfikowanie stron opartych na CMS Joomla i WordPress, Zarządzanie wewnętrzną siecią komputerową na poziomie IT Manager i ABI.

Joanna Mirkowska – Organizacja Doradztwo Szkolenia

Coach, szkoleniowiec, Specjalista ds. organizacji szkoleń

sty 2013 – lip 2015

Prowadzenie coachingów indywidualnych i grupowych, szkoleń i warsztatów umiejętności miękkichProwadzenie coachingów indywidualnych i grupowych, szkoleń i warsztatów umiejętności miękkich

Instytut Rozwoju

Dyrektor Operacyjny

mar 2006 – sty 2013

Zarządzanie systemem operacyjnym na terenie EU

ZPUH ‘SCAN-PEM’ Krystyna Żebrowska

Przedstawiciel handlowy

sie 2005 – gru 2012

Reprezentacja firmy w kontaktach z podwykonawcami i kontrahentami stałymi.Reprezentacja firmy w kontaktach z podwykonawcami i kontrahentami stałymi.

Studio Seklecki

Instruktor

sty 2003 – sty 2005

Organizacja i prowadzenie szkoleń dla modeli wybiegowych i fotomodeli.

Puls Stolicy

Redaktor

sty 1998 – lip 1998

Prowadzenie kolumny miejskiej

Życie Warszawy

Sekretarz działu

lut 1996 – lut 1997

Samodzielne prowadzenie dodatku studenckiego

Moje wykształcenie

Polski Instytut Ericksonowski

2020-obecnie

Całościowe Szkolenie z Psychoterapii

Uniwersytet SWPS

2016-2020

Jednolite studia magisterskie w trybie indywidualnej organizacji studiów z psychologii klinicznej i zdrowia

Grupa TROP

2012-2013

Szkoła Coacha I Stopnia

Wyższa Szkoła Komunikowania i Mediów Społecznych imienia Jerzego Giedroycia

1996-1999

Studia licencjackie z politologii i nauk społecznych w specjalizacji dziennikarstwa prasowego i radiowego.

Liczne kursy zawodowe i specjalizacyjne…